Wyprawa trekkingowa dla początkujących

Wyprawa trekkingowa dla początkujących.

Wyprawa trekkingowa dla początkujących to doskonała opcja dla wszystkich tych, którzy dopiero co zaczynają swoją przygodę z górskimi wędrówkami. Tego typu wyprawy charakteryzują się stosunkowo niskim poziomem wymagań technicznych. Nie trzeba także kompletować kosztownego, specjalistycznego sprzętu wysokogórskiego. Wyprawa trekkingowa dla początkujących będzie wymagać skompletowania podstawowego wyposażenia i odzieży. Poza tym, pozwoli zbierać cenne doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłości, jeśli zdecydujemy się na bardziej wymagające wyjazdy trekkingowe.

Wyprawa trekkingowa dla początkujących – przykładowe kierunki wyjazdu.

Przede wszystkim musimy zacząć od tego, aby znaleźć odpowiedni kierunek wyjazdu. W tym przypadku, wyprawa trekkingowa dla początkujących będzie wymagać od nas ustalenia tego, czy pozostaniemy w kraju, czy raczej zdecydujemy się na wyprawy zagraniczne. Z technicznego punktu widzenia, raczej nie ma to większego znaczenia. Nawet lepiej pozostać początkowo w kraju, co w pewnym stopniu pozwoli ograniczyć koszty wyjazdu. Niemniej jednak, zagraniczna wyprawa na trekking dla początkujących także nie jest złym rozwiązaniem. Poniżej podajemy przykładowe kierunki wyprawy na trekking dla każdego, które nie stawiają przed nami nadmiernie wygórowanych wymagań.

  • Tatry – Dolina Chochołowska – jest to jedna z najpiękniejszych dolin w polskich Tatrach. Trasa wiedzie łagodnym terenem przez piękne polany i wąwozy. W Dolinie Chochołowskiej znajduje się wiele schronisk górskich, co umożliwia nam zaplanowanie nieco dłuższej wyprawy trekkingowej.
  • Szwajcaria – Górna Engadyna – jest to wyjątkowy region w Szwajcarii, pełen pięknych dolin i szczytów. Trasy trekkingowe są tu różnorodne, od łatwych spacerów przez piękne doliny, aż po trudne wspinaczki na szczyty ponad 3000 m.n.p.m.
  • Francja – Pireneje – to bardzo znany łańcuch górski na granicy Francji i Hiszpanii. Trasy trekkingowe są tu różnorodne, od łatwych, spacerowych wręcz wycieczek dolinami, aż po wymagające tury wysokogórskie.
  • Włochy – Dolomity – to niesamowicie malowniczy łańcuch górski we Włoszech, z pięknymi widokami i dobrze oznakowanymi szlakami trekkingowymi. Znajdziemy tutaj mnóstwo bardzo łatwych tras trekkingowych, przeznaczonych dla początkujących.

Niezbędne wyposażenie.

Wyprawa trekkingowa dla początkujących - niezbędne wyposażenieMusimy także pamiętać, iż wyprawa trekkingowa dla początkujących to jednak nie są półkolonie i musimy się do niej odpowiednio przygotować. Musimy skompletować niezbędny ekwipunek, który zagwarantuje nam wysoki poziom komfortu oraz bezpieczeństwa na szlaku. Musimy zaopatrzyć się w profesjonalne buty trekkingowe oraz odzież outdoorową, które zagwarantują nam odpowiednio duży poziom komfortu termicznego podczas wędrówki. Niezbędny będzie także plecak, w którym będziemy mogli transportować swój ekwipunek, zapas wody i prowiant. Każda wyprawa trekkingowa dla początkujących będzie też wymagać zabrania ze sobą apteczki pierwszej pomocy i leków przeciwbólowych. Przydatne będą także składane kijki trekkingowe oraz ochrona przed promieniowaniem UV (krem i okulary z filtrem UV).

Podsumowanie.

Jak więc widzimy, wyprawa trekkingowa dla początkujących także stawia przed nami pewne wymagania. Nie są one aż tak wygórowane i wyśrubowane, jednakże pozwalają przyzwyczajać się do tego, iż wyprawy trekkingowe różnią się od siebie i do każdej należy przygotowywać się oddzielnie uwzględniając warunki panujące na trasie. Poza tym, wyprawa trekkingowa dla początkujących pozwoli nam zbierać cenne doświadczenie, które przyda się w przyszłości, kiedy zdecydujemy się na wyjazdy bardziej wymagające, stawiające przed nami zdecydowanie większy poziom wymagań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drzwi do mieszkania Previous post Drzwi do mieszkania. Jak wybrać?
gatunki Różaneczników Next post Gatunki Różaneczników do uprawy ogrodowej.