pomieszczenie akumulatorowni

Pomieszczenie akumulatorowni i jego przygotowanie.

Pomieszczenie akumulatorowni powinno być odpowiednio przygotowane, aby zagwarantować maksymalnie wysoki poziom bezpieczeństwa w procesie ładowania akumulatorów. Trzeba bowiem pamiętać, iż w procesie ładowania akumulatorów kwasowo-ołowiowych, może dojść do wycieku wodoru. Jest to zaś gaz łatwopalny, tworzący z powietrzem mieszanki silnie wybuchowe. Aby temu zapobiec, należy odpowiednio wyposażyć pomieszczenie akumulatorowni. Niezbędne będą przede wszystkim, odpowiednie systemy detekcji wodoru, nadzorowane przez centralę alarmową.

Jak prawidłowo przygotować pomieszczenie akumulatorowni?

W pierwszej kolejności musimy zaznaczyć, iż najważniejszą kwestią jest to, aby przygotować odrębne pomieszczenie. Nie jest w tym przypadku dopuszczalne, aby akumulatory kwasowo-ołowiowe były ładowane bezpośrednio na hali produkcyjnej czy też magazynowej. Dlatego też należy przygotować odrębne pomieszczeń, w pełni odizolowane od reszty obiektu. Dzięki temu, jakiekolwiek problemy w trakcie ładowania akumulatorów, nie będą stwarzać zagrożenia na pozostałych obszarach obiektu.

Najważniejszym elementem w każdej akumulatorowni, będzie odpowiednie zabezpieczenie przed ewentualnym wyciekiem wodoru. Jest to bowiem największe zagrożenie, z jakim będziemy mieć do czynienia. W tym celu, niezbędna jest skuteczna detekcja wodoru w akumulatorowniach. Każde pomieszczenie akumulatorowni, powinno posiadać odpowiednio skonfigurowaną centralę alarmową, która będzie pozyskiwać informacje o stężeniu wodoru w pomieszczeniu poprzez odpowiednie czujniki tego gazu.

Dodatkowe wyposażenie akumulatorowni.

Poza kwestiami niezbędnymi, pomieszczenie akumulatorowni możemy wyposażyć w dodatkowe elementy, które wpłyną na podniesienie komfortu obsługi procesu ładowania akumulatorów. Będą to chociażby takie elementy jak specjalne wózki na akumulatory, wyposażone w wanny ze stali kwasoodpornej. Usprawnia to znacznie proces załadunku oraz rozładunku akumulatorów, oraz podnosi poziom bezpieczeństwa w razie wycieku elektrolitu z uszkodzonego akumulatora.

Dobrym rozwiązaniem są także wózki serwisowe, które pozwalają na uzupełnianie elektrolitu bez konieczności ruszania akumulatora z miejsca. Tak więc, dodatkowe wyposażenie, sprawi, iż pomieszczenie akumulatorowni będzie jeszcze bardziej bezpieczne. Ponadto poprawi komfort pracy dla pracowników zajmujących się obsługa pomieszczenia akumulatorowni.

Podsumowanie.

Ostatecznie więc, możemy powiedzieć, iż każde pomieszczenie akumulatorowni powinno być w prawidłowy sposób zabezpieczone przed skutkami awarii procesu ładowania. Odpowiednie wyposażenie, centrala alarmowa, sygnalizacja świetlna i dźwiękowa, to podstawowe elementy. Dzięki ich sprawnej pracy, możemy szybko wychwytywać ewentualne nieprawidłowości w działaniu procesów ładowania akumulatorów. Możemy wychwytywać zagrożenia oraz szybko je neutralizować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wymagania uprawy Różaneczników Previous post Wymagania uprawy Różaneczników i Azalii.
osteoporoza Next post Osteoporoza, czyli choroba cywilizacyjna.