ekologiczne ogrzewanie

Ekologiczne ogrzewanie pompą ciepła.

Obecnie, ekologiczne ogrzewanie naszych domów jednorodzinnych, możemy zrealizować na kilka różnych sposobów. Głównym celem jest jednak takie podejście do ogrzewania, aby w jak najmniejszym stopniu wpływać na środowisko naturalne naszej planety. Jednym z rozwiązań, które jest w tym przypadku zdecydowanie najlepsze, jest ogrzewanie pompą ciepła. Wiąże się to jednak z koniecznością przebudowy całej instalacji grzewczej. Można więc powiedzieć, iż najlepiej jest korzystać z tego typu technologii w nowo budowanych domach jednorodzinnych. Niemniej jednak, ekologiczne ogrzewanie pompą ciepła, możemy także wdrożyć w budynkach starszych, przy zachowaniu pewnych zasad.

Jak wdrożyć ekologiczne ogrzewanie pompą ciepła w starym domu jednorodzinnym?

Aby w starszym budynku, możliwe było ekologiczne ogrzewanie pompą ciepła, trzeba będzie przede wszystkim zadbać o jego termomodernizację. Jest to niezbędne, bowiem w starsze budynki z reguły charakteryzują się stosunkowo wysokim zapotrzebowaniem energetycznym. W przypadku zaś pomp ciepła, nie osiągniemy nigdy zbyt wysokich temperatur czynnika grzewczego. Maksymalny poziom temperatury w tym przypadku wynosić będzie około 40 stopni Celsjusza. Niezbędne będzie więc zastosowanie niskotemperaturowych grzejników, które zapewnią skuteczne rozprowadzanie ciepła, nawet przy niskich temperaturach czynnika grzewczego. W każdym razie, trzeba sobie powiedzieć, iż jest to jak najbardziej możliwe do osiągnięcia.

Dobór grzejników do instalacji grzewczej z pompą ciepła.

Tak jak już powiedzieliśmy, musimy tutaj w pierwszej kolejności dobrać grzejniki optymalne dla pomp ciepła. Tego typu grzejniki dostarcza obecnie praktycznie każdy producent, a więc większych problemów w tym zakresie nie powinniśmy mieć. Oczywiście trzeba będzie je dobrać pod względem mocy grzewczej do każdego pomieszczenia osobno. Tak, aby zagwarantować sobie maksymalny, możliwy do osiągnięcia, poziom komfortu termicznego w całym domu jednorodzinnym.

Czym charakteryzują się grzejniki do pomp ciepła?

Przede wszystkim są to grzejniki o wiele mniejsze, w których dodatkowo stosowane są specjalne, energooszczędne i ciche wentylatory. Dzięki ich zastosowaniu, możliwe jest efektywne wykorzystanie nawet niskich temperatur czynnika grzewczego. Co ważne, przy ich zastosowaniu, pomieszczenie rozgrzewa się znacznie szybciej, niż w przypadku klasycznych grzejników konwekcyjnych. Poza tym, ciepło jest rozprowadzane w optymalny sposób po całym pomieszczeniu, poprzez wymuszenie obiegu powietrza. Jest to więc technologia znacznie bardziej efektywna.

Podsumowanie.

Można więc powiedzieć, iż ekologiczne ogrzewanie z wykorzystaniem pompy ciepła, jest na chwilę obecną, jednym ze zdecydowanie najlepszych rozwiązań, na jakie możemy sobie pozwolić. Dzięki skorzystaniu z tej technologii, na pewno osiągniemy odpowiednio wysoki poziom komfortu termicznego w naszych domach jednorodzinnych. Co zaś najważniejsze, będziemy mogli osiągnąć o wiele mniejszy poziom zanieczyszczenia środowiska. W tym bowiem przypadku, jedyne zanieczyszczenia będą generowane przez elektrownię podczas produkcji prądu elektrycznego. Można więc powiedzieć, iż jest to jak najbardziej ekologiczne ogrzewanie naszych domów jednorodzinnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kara za brak oc rolnika Previous post Kara za brak oc rolnika – ile może wynieść i co zrobić, żeby jej uniknąć?
Sprzęt gastronomiczny Next post Sprzęt gastronomiczny dla firm.