pozycjonery spawalnicze

Do czego służą pozycjonery spawalnicze?

Pozycjonery spawalnicze to nowoczesne urządzenia warsztatowe, których zadaniem jest usprawnienie pracy w spawalniach przemysłowych. W szczególności chodzi tutaj o możliwość sprawnego spawania elementów wielkogabarytowych i ciężkich. Takich, których nie sposób prawidłowo spawać bez możliwości dowolnego nimi manipulowania. Wykorzystując zaś pozycjonery spawalnicze, możemy praktycznie dowolny element ciężki i duży, zamontować na pozycjoner a następnie unosić do góry i swobodnie nim obracać tak, aby wykonać wszystkie spoiny, niezbędne do wykonania.

Jakie pozycjonery spawalnicze można wykorzystać w codziennej pracy?

pozycjonery spawalnicze - pozycjoner spawalniczy serii MPKDo naszej dyspozycji pozostaje całkiem szeroka grupa pozycjonerów, dostosowanych do różnorodnych realizacji. Poza tym, należy także pamiętać o tym, iż pozycjonery spawalnicze mogą być personalizowane, tzn. dostosowywane do potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa. Obecnie, na rynku dostępne są następujące rozwiązania:

  • pozycjonery spawalnicze - pozycjoner pantograficzny marki KovacoPozycjonery spawalnicze do realizacji prac spawalniczych z robotem – czyli pozycjonery nastawione pełną automatyzację procesu spawalniczego.
  • Pozycjonery spawalnicze dwukolumnowe SPDL – pozycjonery przesuwne, umożliwiające manipulację spawanego elementu w dwóch osiach. Możemy go unosić oraz obracać wokół jego własnej osi o 360 stopni.
  • Pozycjonery spawalnicze dwukolumnowe SPKD – pozycjonery podobne do serii SPDL, przy czym kolumny wymagają kotwienia do podłoża. Dostępne są także wersje z jedną kolumną przesuwaną po specjalnie przygotowanym torowisku.
  • Pozycjonery spawalnicze serii PP – umożliwiające podnoszenie, obrót i pochylanie spawanych elementów. Wyposażone w profesjonalne podpory, dzięki którym nie ma potrzeby kotwienia pozycjonera do podłoża.
  • Pozycjonery spawalnicze serii SP – pozycjonery nie wymagające kotwienia. Mobilne i łatwe do transportu w inne miejsce hali produkcyjnej.
  • Pozycjonery spawalnicze serii SPK – pozycjonery pantograficzne przeznaczone do pracy z najcięższymi elementami spawanymi. Zapewniają pozycjonowanie spawanego elementu w trzech osiach.

pozycjonery spawalnicze - pozycjoner dwukolumnowyMamy więc do dyspozycji w pełni nowoczesne pozycjonery spawalnicze, które pozwalają nam na usprawnienie całego procesu spawalniczego.

Do czego służą pozycjonery spawalnicze?

Analizując powyższe zestawienie dostępnych pozycjonerów spawalniczych, możemy wywnioskować, iż są to urządzenia, które pozwolą nam na lepsze i bardziej efektywne realizowanie prac spawalniczych. W szczególności chodzi tutaj o prace na dużych i ciężkich elementach, takich jak wagony kolejowe, czy też duże elementy konstrukcji budowlanych. W takich bowiem przypadkach możliwość unoszenia i obracania w kilku osiach danego elementu, pozwala nam na sprawne wykonanie wszystkich niezbędnych spoin, bez konieczności ich ręcznego przewracania na drugą stronę.

Podsumowanie.

pozycjonery spawalnicze - pozycjoner dwukolumnowy z zamocowanym elementemMożemy więc powiedzieć, iż w pozycjonery spawalnicze to przede wszystkim urządzenia, zapewniające podniesienie efektywności realizowanych prac spawalniczych. Dodatkowo, poprawie ulega także poziom bezpieczeństwa podczas realizacji prac spawalniczych. Jednorazowy montaż ciężkiego, wielkogabarytowego elementu na pozycjoner spawalniczy, jest zawsze bezpieczniejsze, niż jego ciągłe podnoszenie i odwracanie przy pomocy suwnicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Młoty wyburzeniowe do koparek Previous post Młoty wyburzeniowe do koparek i minikoparek.
oczyszczanie ziemi budowlanej Next post Oczyszczanie ziemi budowlanej.