brykiet z trocin

Brykiet z trocin i jego produkcja.

Brykiet z trocin, to na chwilę obecną coraz bardziej popularny materiał opałowy, wykorzystywany przede wszystkim w piecach kominkowych, ale nie tylko. Możliwe jest bowiem jego zastosowanie także w kotła centralnego ogrzewania, po uprzednim ich do tego procesu dostosowaniu. Co ważne, brykiet z trocin jest materiałem opałowym, przy którego spalaniu nie generujemy tak ogromnych ilości CO2 do atmosfery. To zaś, przekłada się na znaczne oddalenie widma katastrofy ekologicznej na naszej plancie. Należy jednak pamiętać, iż nie wszyscy będą w stanie przejść na ekologiczne paliwa, toteż nie spodziewajmy się cudów tylko dlatego, że zamiast węgla spalać będziemy brykiet.

Jak powstaje brykiet z trocin?

Aby można było wyprodukować brykiet z trocin, potrzebne nam będą przede wszystkim… tak, trociny. Jest to bardzo dobre rozwiązane, bowiem zamiast przeprowadzać wycinki dla produkcji brykietu, możemy wykorzystać odpady z produkcji tartacznej oraz stolarskiej, które przecież powstają w stosunkowo dużych ilościach. Dzięki temu też, dostajemy do ręki materiał opałowy o wysokiej wartości ekologicznej. Nie dość, że emisja zanieczyszczeń przy spalaniu brykietu jest zdecydowanie mniejsza, niż w przypadku węgla, to jeszcze jest on produkowany z odpadów. Dodatkowo, na korzyść brykietu działa fakt, iż drzewa, w czasie kiedy rosną pochłaniają CO2. Tak więc, brykiet może pochwalić się praktycznie bliską zeru emisją CO2 do atmosfery.

Sam proces produkcji brykietu z trocin jest stosunkowo prosty. Wykorzystując nowoczesne brykieciarki Briklis, trociny są prasowane i formuje się z nich brykiety. Proces prasowania przebiega w wysokiej temperaturze i pod wysokim ciśnieniem. Dzięki temu, wyciskana jest żywica z trocin, która służy jako naturalne i w pełni ekologiczne lepiszcze do brykietu. Takie podejście eliminuje konieczność stosowania chemicznych środków scalających, które negowałyby ekologiczne podejście do tego materiału opałowego.

Czy warto przechodzić na ogrzewanie brykietem z trocin?

Z całą pewnością brykiet z trocin jest materiałem o wiele lepszym niż chociażby węgiel kamienny. W niektórych kwestiach, jest to nawet opał lepszy od gazu ziemnego. A już na pewno obecnie, kiedy sytuacja w Europie stała się wyjątkowo napięta i dostawy gazu z Rosji stoją pod wielkim znakiem zapytania. Możliwe jest więc, że zastosowania opału takiego jak brykiet, pellet drzewny czy też nawet klasyczne drewno opałowe będzie dla nas rozwiązaniem na chwilę obecną zdecydowanie najlepszym.

Podsumowanie.

Ostatecznie więc, możemy powiedzieć, iż brykiet z trocin, to bardzo dobry materiał opałowy, z którego warto skorzystać do ogrzewania swoich domów i mieszkań. Sprawdza się zarówno w kotłach centralnego ogrzewania, ale przede wszystkim w piecach kominkowych. Wyjątkowo niski poziom emisji CO2 oraz pyłów zawieszonych podczas jego spalania sprawia, iż spełnia on wszelkie normy do tego, aby być określanym mianem paliwa ekologicznego. Warto więc mieć to na uwadze, kiedy będziemy przeprowadzać modernizację naszej przydomowej kotłowni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sprzęt gastronomiczny Previous post Sprzęt gastronomiczny w restauracjach.
lokalne pozycjonowanie firmowej strony Next post Lokalne pozycjonowanie firmowej strony