agregat pompowy dla jednostek Straży Pożarnej

Agregat pompowy dla jednostek Straży Pożarnej.

Profesjonalne agregat pompowy dla jednostek Straży Pożarnej, musi charakteryzować się odpowiednimi parametrami pracy a przede wszystkim wysokim poziomem niezawodności. Poza tym, pompy tego typu powinny najpierw uzyskać odpowiedni certyfikat CNBOP-PIB, który potwierdza, iż agregat spełnia wszystkie wymagania stawiane przed jednostkami przeznaczonymi do pracy przy usuwaniu skutków powodzi. Wśród tego typu jednostek znajdziemy przewoźną motopompę KL-200SL, która charakteryzuje się jedną z najwyższych wydajności wśród jednostek tego typu.

KL-200SL – profesjonalny agregat pompowy dla jednostek Straży Pożarnej.

Pompa powodziowa KL-200SL to jednostka bardzo wydajna i nowoczesna. Co najważniejsze, spełnia ona wszystkie wymagania, stawiane przed jednostkami przeznaczonymi do prac w jednostkach straży pożarnej. Posiada ona certyfikat CNBOP-PIB nr 4166/2020.

Jest to jednostka wykorzystująca sekcję pompową uznanej marki Pioneer Pumps. Jest to pompa wirowa, dodatkowo wspomagana pompą próżniową typu PP88S12. pompa jest dostępna w kilku wersjach wykonania, dzięki czemu, poszczególne jednostki mogą dobierać pompy odpowiednie do ich potrzeb. Obecnie, agregat pompowy dla jednostek Straży Pożarnej KL-200 SL jest dostępny w następujących wariantach:

 • Na dwuosiowej przyczepie z homologacją, plandeką i burtami. Z dodatkową możliwością przewożenia dodatkowego osprzętu
 • Wersja na kompaktowej przyczepie otwartej, także z homologacją
 • Wersja bez przyczepy, przeznaczona do samodzielnej zabudowy

Dzięki temu, każda jednostka straży pożarnej może dobrać odpowiednią dla swoich potrzeb wersję, co znacznie usprawnia proces jej wdrożenia do eksploatacji.

Charakterystyka pomp KL-200SL

Agregat pompowy dla jednostek Straży Pożarnej KL-200SL charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami technicznymi. Dzięki temu, jego użytkowanie pozwala sprawnie i bardzo wydajnie pompować przede wszystkim wodę zabrudzoną. Pompa sprawdza się bardzo dobrze jako pompa powodziowa. Jednostka charakteryzuje się następującymi parametrami technicznymi:

 • Wydajność: na poziomie 11400 l/min.
 • Wysokość podnoszenia – do 41 metrów.
 • Przyłącza ssawne – 6x złącze strażackie Storz 110mm
 • Przyłącza tłoczne – 5x złącze strażackie Storz 110mm
 • Wolny przelot zanieczyszczeń wirnika: 76mm
 • Typ wirnika: dwukanałowy, zamknięty
 • Podciśnienie maksymalne: 0,85 bar (8,5 metra)
 • Maksymalna gęstość cieczy: 1100 kg/m3

Jak widać, agregaty pompowe z certyfikatem dla jednostek straży pożarnej KL-200SL, charakteryzują się przede wszystkim wysokim poziomem wydajności oraz wysokości podnoszenia. Jednocześnie nie są to pompy o zbyt dużych gabarytach, co ułatwia znacznie ich transport. Wyposażone są w silnik Diesla FPT IVECO. Eksploatacja pompy jest prosta. Co ważne, mamy do czynienia z pompą samozasysającą opartą o pompę próżniową, która szybko i automatycznie zalewa linię ssawną nie tylko na początku pracy, ale także w trakcie przerw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

profile z tworzywa sztucznego Previous post Profile z tworzywa sztucznego.
nowe gniazdka Next post Nowe gniazdka do domowej instalacji elektrycznej.